kredi karti taksitlendirme

Kredi Kartı Borcunu Nasıl Taksitlendirebilirim

Kredi kart taksitlendirme sisteminin işleyişi şu şekilde gerçekleşiyor: Öncelikle borçlu olduğunuz kredi kartı veya kartlarının bütün borcu müşteri ve firmanın işbirliğiyle sorgulanıp netleştiriliyor. Borcun tamamı taksitlendirme anlaşması yaptığınız şirket tarafından ödeniyor ve kredi kartı borcunuz sıfırlanıyor. Bundan sonra kartınızla taksitli alışveriş işlemi yapılıyor ve borcunuz istediğiniz sayıda takside bölünüyor. Tüm bu işlemler yasalara uygun bir şekilde yapılıyor ve taksitleri de bankanıza ödüyorsunuz. İşlemler için ilgili kredi kartı veya kartları dışında bir belge sunmanız veya gelir belgesi, senet, kefil gibi formalitelerle yorulmanız gerekmiyor.

Kredi kartı borç taksitlendirme işlemi yapmaya karar vermeden önde mutlaka ihtiyaç kredisi almayı denemeniz tavsiye ediliyor. Bir sebeple bu krediyi alamıyorsanız kredi kartı borcu taksitlendirme uygulaması sizin için avantajlı oluyor. Kartınızla yapılan mal alım işleminde düşük bir faiz oranı uygulandığından 12 eşit takside bölünen ödemelerinizi daha rahat bir şekilde yapmanız mümkün hale geliyor. Kredi kartını tanımadığı birilerine emanet etmek bazı tüketicilerde doğal olarak kaygı uyandırabiliyor. Fakat kart taksitlendirmesi için seçtiğiniz firmayı iyi araştırır ve güvenilir, sağlam, referansları olan bir firma bulmakta titizlik gösterirseniz tamamıyla yasal olan bu uygulamadan gönül rahatlığı içinde yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim başlıklı makalemizde asgari ödeme miktarı, ihtiyaç kredisi ve kart borçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir